DRUKOWANIE 3D

Softgraf oferuje druk 3D na urządzeniach renomowanej marki Makerbot, której właścicielem jest gigant branży 3D - firma Stratasys. Kilka urządzeń stanowiących własny park maszynowy umożliwia realizację praktycznie każdego zlecenia. Pracujemy na bazie materiałów z wszechstronnym zastosowaniem, co pozwala spełnić oczekiwanie wymagających klientów. Dodatkowa możliwość wsparcia projektowego oraz wykończenia obiektów pozwala zaoferować Klientom kompleksową usługę druku 3D.

01.

Żeby wycenić pracę do druku w naszej firmie wystarczy wypełnić prosty formularz i dołączyć w nim plik do wyceny. W odpowiedzi nasi eksperci zaproponują najbardziej efektywną technologię druku, a w przypadku wątpliwości skontaktujemy się z Państwem, żeby omówić szczegóły związane z realizacją.

02.

Drugim sposobem jest zalogowanie się na portalu druku i tam wgranie swojego pliku z zaznaczeniem opcji „Plik widoczny tylko dla mnie”, dzięki czemu inni użytkownicy portalu nie będą mieli do niego dostępu.

Obsługiwane formaty plików:

STL i OBJ (preferowane), AutoCAD, SolidWorks, Inventor, SolidEdge, ThinkDesign, CREO, IronCAD, ZW3D, Rhino, 3DMAX, Blender, SketchUp, ArchiCAD, REVIT, FreeCAD i inne.

ZASTOSOWANIE DRUKU 3D

 • MEDYCYNA

  narzędzia, planowanie operacji, protezy

 • STOMATOLOGIA

  implantologia ortodoncja

 • PRZEMYSŁ

  prototypowanie, druk części produkcyjnych

 • EDUKACJA

  zabawa, eksperymenty, projektowanie przestrzenne

 • SZTUKA I ARCHITEKTURA

  makiety, wzory użytkowe, biżuteria

 • REKLAMA

  gadżety, statuetki

OBRÓBKA MODELI

Druk 3D posiada swoją specyfikę, jeżeli wymagają Państwo dokładnej obróbki i przygotowania modelu na pokaz lub prezentację, to w naszej ofercie znajdą Państwo usługę. Obróbki mechaniczno-chemicznej, po której modele gotowe są do nałożenia podkładu i na życzenie lakierowane. W przypadku zainteresowania taką dodatkowa usługą prosimy o kontakt

STOSOWANE TECHNOLOGIE

FDM (Fused Deposition Modeling). Technologia FDM jest jedną z najpopularniejszych metod jeżeli chodzi o szybkiego prototypowanie. Charakteryzuje się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Obecnie wydruki w tej technologii realizowane są z zastosowaniem szerokiej gamy materiałów, m.in.
 • PLA
 • ABS
 • NYLON
 • PVA
 • PMMA
 • HIPS
 • BIOFLEX
 • PET
 • BUBBLEGLASS
 • WOOD
Technologia selektywnego spiekania cieplnego (SLS Selective Laser Sintering) daje bezkonkurencyjne możliwości tworzenia modeli o niespotykanej wytrzymałości oraz wysokiej jakości i precyzji, dając możliwość produkcji krótkoseryjnej, jako alternatywy dla wtrysku, przy elementach o szczególnie trudnej geometrii.
Technologia CJP (ColorJet Printing) polega na selektywnym zespalaniu proszku. Do zalet tej technologii należą: szybki czas budowy modeli (2-4 cm wysokości modelu na godzinę), stosunkowo niskie koszty oraz możliwość druku modeli kolorowych (szeroka paleta kolorystyczna). Model tworzy się warstwowo poprzez zespalanie materiału proszkowego za pomocą specjalnego, kolorowego lepiszcza.
W technologii PolyJet modele budowane są na bazie żywicy akrylowej, która utwardzana jest światłem ultrafioletowym. Żywica nakładana jest z wykorzystaniem setek dysz dozujących, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej precyzji, na poziomie 16 µm. Każda naniesiona warstwa podlega polimeryzacji poprzez dwustronne naświetlanie lampami UV. Ogromną zaletą technologii PolyJet jest możliwość stosowania materiału podporowego, który następnie w łatwy sposób usuwa się wodą z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Podpory konstruowane są w ten sposób, że nie naruszają powierzchni modelu bazowego, dzięki czemu pozostaje ona idealnie gładka. Technologia PolyJet oferuje cały szereg materiałów o szerokich właściwościach zarówno w zakresie elastyczności i przezroczystości.
Setereolitografia to proces warstwowej produkcji elementów prototypowych, charakteryzujących się wysoką prezcyzją oraz powtarzalnością przy dobrej jakości tworzonej powierzchni. Najczęściej nie wymaga dodatkowej obróbki mechannicznej

PROJEKTOWANIE 3D

Projektowanie w naszej firmie obecne jest od dawana, jeszcze zanim zaczęliśmy używać technologii druku 3D. Realizujemy projekty zaczynając od koncepcji, niezależnie jakiej dziedziny projekt dotyczy. Następnie tworzymy model oraz jego wizualizację. Jest to podstawa realizacji wydruku prototypu. Zależnie od jego walorów funkcjonalnych możemy korygować projekt do uzyskania pożądanych efektów. Druk 3D w znaczący sposób skraca i obniża koszty otrzymania produkcyjnej, w pełni przetestowanej wersji pierwotnej koncepcji, niezależnie czy dotyczy ona wzornictwa przemysłowego, technologii, czy uzyskania wizualnej reprezentacji projektu, makiety.

EVENTY I SZKOLENIA

Eventy i szkolenia z zakresu druku 3D

Drukarki i skanery 3D to innowacja, która przyciąga każdego. Wiele osób o niej słyszało, ale nie wiele widziało na żywo. Pokaz druku i skanowania 3D jest świetnym pomysłem na urozmaicenie konferencji, eventu branżowego, targów czy dedykowanych szkoleń, zabaw dla młodzieży. Podczas imprez drukujemy i rozdajemy gadżety ustalone uprzednio z Klientem, odzwierciedlającym tematykę spotkania. Eventy obsługujemy kompleksowo od przygotowania przedmiotów promocyjnych, utworzenie stoiska z drukarkami i skanerami 3D, atrakcjami i pokazami w trakcie trwania imprezy po dydaktykę, gdzie prezentujemy i szkolimy z zakresu projektowania 3D oraz wykorzystania projektu w druku.

Galeria przykładowych realizacji

Masz pytania?

Zadzwoń do nas

A odpowiemy na Twoje pytania.