DRUKOWANIE 3D

Softgraf oferuje druk 3D m.in. na urządzeniach renomowanej marki Makerbot, której właścicielem jest gigant branży 3D - firma Stratasys. Kilka urządzeń stanowiących własny park maszynowy umożliwia realizację praktycznie każdego zlecenia. Posiadamy urządzenia jedno i dwugłowicowe, z grzaną komorą o dużych gabarytach. Pracujemy na bazie materiałów, zarówno o wszechstronnym zastosowaniu (PLA, ABS, PET-G), jak również na specjalistycznych materiałach np. IGUS, co pozwala spełnić oczekiwania wymagających Klientów. Obecnie drukujemy w technologiach: FDM, FFF, SLA, PolyJet, SLS. Dodatkowa możliwość wsparcia projektowego, skanowania 3D oraz wykończenia obiektów pozwala zaoferować Klientom kompleksową usługę druku 3D.

01.

Żeby wycenić pracę do druku w naszej firmie wystarczy wypełnić prosty formularz i dołączyć w nim plik do wyceny. W odpowiedzi nasi eksperci zaproponują najbardziej efektywną technologię druku, a w przypadku wątpliwości skontaktujemy się z Państwem, żeby omówić szczegóły związane z realizacją.

02.

Drugim sposobem jest zalogowanie się na portalu druku i tam wgranie swojego pliku z zaznaczeniem opcji „Plik widoczny tylko dla mnie”, dzięki czemu inni użytkownicy portalu nie będą mieli do niego dostępu.

Obsługiwane formaty plików:

STL i OBJ (preferowane), AutoCAD, SolidWorks, Inventor, SolidEdge, ThinkDesign, CREO, IronCAD, ZW3D, Rhino, 3DMAX, Blender, SketchUp, ArchiCAD, REVIT, FreeCAD i inne.

ZASTOSOWANIE DRUKU 3D

 • MEDYCYNA

  narzędzia, planowanie operacji, protezy

 • STOMATOLOGIA

  implantologia ortodoncja

 • PRZEMYSŁ

  prototypowanie, druk części produkcyjnych

 • EDUKACJA

  zabawa, eksperymenty, projektowanie przestrzenne

 • SZTUKA I ARCHITEKTURA

  makiety, wzory użytkowe, biżuteria

 • REKLAMA

  gadżety, statuetki

OBRÓBKA MODELI

Jeżeli wymagają Państwo dokładnej obróbki wydruku 3D i przygotowanie modelu na pokaz lub prezentację, to w naszej ofercie znajdą Państwo usługę postprocessingu. Usługa obejmuje obróbkę mechaniczno-chemiczną, po której obiekty 3D są gotowe do dlaszego procesu obróbki. Kolejnym etapem jest nałożenie podkładu, na życzenie lakierowanie. Zapewniamy również montaż i składania elementów w większe obiekty lub makiety.
W przypadku zainteresowania taką dodatkowa usługą zapraszamy do kontaktu.

STOSOWANE TECHNOLOGIE

FDM (Fused Deposition Modeling). Technologia FDM jest jedną z najpopularniejszych metod jeżeli chodzi o szybkiego prototypowanie. Charakteryzuje się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Obecnie wydruki w tej technologii realizowane są z zastosowaniem szerokiej gamy materiałów, m.in.
 • PLA
 • ABS
 • NYLON
 • PVA
 • PMMA
 • HIPS
 • BIOFLEX
 • PET
 • BUBBLEGLASS
 • WOOD
Technologia selektywnego spiekania cieplnego (SLS Selective Laser Sintering) daje bezkonkurencyjne możliwości tworzenia modeli o niespotykanej wytrzymałości oraz wysokiej jakości i precyzji, dając możliwość produkcji krótkoseryjnej, jako alternatywy dla wtrysku, przy elementach o szczególnie trudnej geometrii.
Technologia CJP (ColorJet Printing) polega na selektywnym zespalaniu proszku. Do zalet tej technologii należą: szybki czas budowy modeli (2-4 cm wysokości modelu na godzinę), stosunkowo niskie koszty oraz możliwość druku modeli kolorowych (szeroka paleta kolorystyczna). Model tworzy się warstwowo poprzez zespalanie materiału proszkowego za pomocą specjalnego, kolorowego lepiszcza.
W technologii PolyJet modele budowane są na bazie żywicy akrylowej, która utwardzana jest światłem ultrafioletowym. Żywica nakładana jest z wykorzystaniem setek dysz dozujących, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej precyzji, na poziomie 16 µm. Każda naniesiona warstwa podlega polimeryzacji poprzez dwustronne naświetlanie lampami UV. Ogromną zaletą technologii PolyJet jest możliwość stosowania materiału podporowego, który następnie w łatwy sposób usuwa się wodą z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Podpory konstruowane są w ten sposób, że nie naruszają powierzchni modelu bazowego, dzięki czemu pozostaje ona idealnie gładka. Technologia PolyJet oferuje cały szereg materiałów o szerokich właściwościach zarówno w zakresie elastyczności i przezroczystości.
Setereolitografia to proces warstwowej produkcji elementów prototypowych, charakteryzujących się wysoką prezcyzją oraz powtarzalnością przy dobrej jakości tworzonej powierzchni. Najczęściej nie wymaga dodatkowej obróbki mechannicznej

PROJEKTOWANIE 3D

Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu graficznym, jeszcze zanim zaczęliśmy używać technologii druku 3D. Projekt rozpoczynamy od koncepcji, decydującym elementem jest rozmowa z klientem. Następnie tworzymy model oraz jego wizualizację, co stanowi podstawę realizacji wydruku/prototypu. Zależnie od jego walorów funkcjonalnych możemy korygować projekt do uzyskania pożądanych efektów. Druk 3D obniża czas i koszty formy do linii produkcyjnej. Obiekt jest pełni przetestowany, niezależnie od jego zastosowania. Alternatywą "odtworzenia" obiektu stanowi usługa skanowania 3D i proces inżynierii odwrotnej, który w połączeniu z projektowaniem, pozwala uzyskać odwzorowanie modelu.

SKANOWANIE 3D

Jeżeli nie posiadacie Państwo projektu, a dysponujecie obiektem, na przeciw wychodzi technologia skanowania 3D. Umożliwia ona uzyskać odwzorowanie fizycznego obiektu i poprzez dalsze procesy projektowe, zastosować wykonany skan w różnych dziedzinach, m.in. w:

 • przemyśle, w inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, szybkim prototypowaniu;
 • medycynie, w ortopedii, protetyce, chirurgii plastycznej;
 • nauce i edukacji, w badaniach, ćwiczeniach, tworzeniu "wirtualnych podróży";
 • sztuce i projektowaniu, w architekturze, modzie, CGI.

EVENTY I SZKOLENIA

Eventy i szkolenia z zakresu druku 3D

Drukarki i skanery 3D to innowacja, która przyciąga każdego. Wiele osób o niej słyszało, ale nie wiele widziało na żywo. Pokaz druku i skanowania 3D jest świetnym pomysłem na urozmaicenie konferencji, eventu branżowego, targów czy dedykowanych szkoleń, zabaw dla młodzieży. Podczas imprez drukujemy i rozdajemy gadżety ustalone uprzednio z Klientem, odzwierciedlającym tematykę spotkania. Eventy obsługujemy kompleksowo od przygotowania przedmiotów promocyjnych, utworzenie stoiska z drukarkami i skanerami 3D, atrakcjami i pokazami w trakcie trwania imprezy po dydaktykę, gdzie prezentujemy i szkolimy z zakresu projektowania 3D oraz wykorzystania projektu w druku.

Galeria przykładowych realizacji

Masz pytania?

Zadzwoń do nas

A odpowiemy na Twoje pytania.