Druk 3D to możliwość realizacji wyzwań. Projektując rozwiązania, bazując na własnych koncepcjach, stosując inżynierię odwrotną, wspieramy Klientów w tych dążeniach.
Mając możliwość zaoferowania drukarek 3D, zawsze staramy zapewnić profesjonalny dobór sprzętu do druku, w odpowiedniej technologii (FDM, SLA, SLS, Poly Jet i innych). Doradzamy i szkolimy w zakresie procesu druku, przygotowania plików czy projektowania. To wyzwania, które pozwalają nam na stały rozwój i zapewniają ciekawą prace.
W naszej ofercie znajduje się kilka ciekawych rozwiązań dla edukacji, na każdym szczeblu kształcenia. Poniżej opisujemy kilka naszych propozycji na stworzenie pracowni druku 3D.
ZOBACZ REALIZACJETo szeroki zakres realizacji, od tworzenia narzędzi czy części do maszyn i urządzeń, projektowania i dorabiania detali, po gotową nisko seryjną produkcję elementów. Co decyduje o wykorzystaniu druku 3D? bardzo często jest to cena, szczególnie przy krótkich seriach, wytrzymałość wydrukowanych elementów oraz bardzo często waga elementów, dużo niższa od stalowych odpowiedników, a o wystarczających parametrach wytrzymałościowych (zależnie od dobranego materiału). Więcej można znaleźć w zastosowaniach druku.
Jak również sprzętu do druku, skanowania oraz znakowania. Wśród urządzeń do druku 3D posiadamy rozwiązania praktycznie dla każdej branży, od urządzeń klasy desktop na biurka inżynierów czy technologów, projektantów po urządzenia pracujące na liniach przemysłowych. Połączenie dużej gamy materiałów oraz kilku technologii druku 3D, pozwala nam doradzać Państwu i optymalizować rozwiązania do zdefiniowanych potrzeb. Możliwość wykonania testowych wydruków oraz upewnienie Państwa we właściwych decyzjach, daje nam pewność, że rozwiązania będą właściwie służyły i rozwiązywały Państwa potrzeby, niezależnie do jakiej klasy urządzeń się odnoszą. Dodatkowo, nasza wiedza pozwala wskazać rozwiązania nie będące wprost w naszej ofercie, ale jeżeli tylko takie istnieją na rynku, to skierujemy Państwa po właściwą technologię druku i dedykowane urządzenie.
Do wymiarowania i inżynierii odwrotnej oferujemy skanery 3D w różnych technologiach oraz zestawy z zaawansowanym oprogramowaniem Goemagic oraz SolidWorks, zależnie od wymaganego zastosowania.
Dodatkowo posiadamy w ofercie grawerki i wycinarki laserowe. Jest to idealne uzupełnienie np. pracowni architektonicznej, co wraz z drukarką 3D pozwala tworzyć idealne makiety, jak również stanowi odpowiedź na różne potrzeby, od usług znakowania po wycinanie materiałów.
KUP TERAZW naszej ofercie znajduje się kilka ciekawych rozwiązań dla edukacji, na każdym szczeblu kształcenia, dostosowanych do programu Laboratoria Przyszłości. Poniżej opisujemy kilka naszych propozycji na stworzenie pracowni druku 3D.
. Proponujemy Państwu wybór spośród dwóch oferowanych rozwiązań, zakup urządzenia polskiej produkcji: Zortrax M200 Plus lub rozwiązania amerykańskiej firmy Makerbot, zakup pakietu dwóch drukarek SKATCH wraz z dostępem do platformy edukacyjnej Makerbot.
Każde z rozwiązań cechuje możliwość pracy z uczniami na urządzeniach prostych w obsłudze, praktycznie są to urządzenia plug and play, nie wymagają długiego czasu nauki. Dzięki temu można skupić się na zapoznaniu dzieci z technikami projektowania 3D, np. w oparciu o popularny program Tinkercad lub załączone w Windows 10 oprogramowanie Point 3D czy Builder. Pozwala to na bardzo szybkie przejście od nauczania do praktycznego wykorzystania druku 3D.
Dodatkowo w przypadku rozwiązania Makerbot otrzymujemy kompletny materiał edukacyjny, dzięki któremu, krok po kroku poznajemy technologie druku 3D (dostępna książka o druku 3D). Jest to nieoceniona pomoc w nauczaniu nowych technologii, począwszy od podstaw i prezentacji dostępnych technologii druku 3D, przez budowę urządzeń po sposoby obsługi i przygotowania plików do druku.
Należy dodać, że urządzenia Zortrax zostały dodatkowo wyposażone w filtry HEPA, dzięki czemu urządzenia te emitują mniej szkodliwych cząstek i z tego punktu widzenia są bezpieczniejsze w użytkowaniu w zamkniętych pomieszczeniach klas.
POBIERZ ULOTKĘDla Szkół ponadpodstawowych, zależnie od profilu szkoły, proponujemy zarówno propozycje zawarte w Propozycji 1, jak również jej rozwinięcie o urządzenia o większym polu zadruku, Zortrax M300 Plus, dwuekstruderowe urządzenia Zortrax M300 Dual oraz małe grawerki laserowe marki Flux. Te ostatnie wraz z grawerkami laserowymi szczególnie polecamy szkołom technicznym.
Naszym zdaniem urządzenia drukujące w 3D, tzw. 2 w 1 lub 3 w 1, z dodatkowymi wymiennymi głowicami laserowymi czy frezującymi, mają jedną podstawową wadę, nie da się ich wykorzystać w sposób pełny, chociażby ze względu na brak odciągu lub możliwości zastosowania filtracji, z uwagi na ich relatywnie otwarte konstrukcje.
Każde z rozwiązań cechuje możliwość pracy z uczniami na urządzeniach prostych w obsłudze, praktycznie są to urządzenia plug and play, nie wymagają długiego czasu nauki. Dzięki temu można skupić się na zapoznaniu dzieci z technikami projektowania 3D, np. w oparciu o popularny program Tinkercad lub załączone w Windows 10 oprogramowanie Point 3D czy Builder. Pozwala to na bardzo szybkie przejście od nauczania do praktycznego wykorzystania druku 3D.
Dlatego rozwiązanie drukarka 3D Zortrax M200 Plus oraz grawerka Beamo, to cenowo zestaw profesjonalnych urządzeń, spełniających normy bezpieczeństwa i dających poczucie obcowania ze sprzętem produkcyjnym.
POBIERZ ULOTKĘZapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą:
Marek Nowak
M. +48 501 404 232
mnowak@softgraf.pl