Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

ARCHITEKTURA 3D

Architektura 3D

Technologie przyrostowe są doskonałym i szybkim sposobem na przedstawienie w realistyczny sposób naszych koncepcji.

Niezależnie, czy będą to proste bryły, czy skomplikowane do odtworzenia kształty, druk 3D i dostępne technologie pozwalają na ich pełne odwzorowanie i przedstawienie Klientom i inwestorom. Możliwość zaprezentowania również elementów wyposażenia, jak również możliwość obróbki wydrukowanych elementów przez ich malowanie oraz składanie, jak również skorzystanie w wielobarwnego druku 3D, daje wprost nieograniczone możliwości przedstawienia naszych koncepcji.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Altana w ogrodzie japońskim

Przykład zastosowania, to realizacja makiety opartej o przesłany projekt architektoniczny. Makieta miała dwa zadania, pokazać cały obiekt Inwestorowi, a z drugiej strony stanowić pomoc montażową. Stąd też wszystkie elementy były drukowane, krokwia po krokwi, belka po belce, a następnie złożone w całą konstrukcję. Konstrukcja drukowana była z materiału PLA, natomiast wybrane elementy z materiału imitującego beton oraz drewno. Dodatkowo dach był patynowany przy użyciu farb modelarskich.

Zastosowane materiały

PLA, FIBERWOOD

Drukowane na drukarkach 3D:

Katowicki Spodek

Innym przykładem, jest zrealizowanie na potrzeby targów i prezentacji modelu Katowickiego Spodka. Obiekt został przez nasz dział projektowy, odtworzony na podstawie materiałów zdjęciowych, podzielony do wydruku na elementy i wydrukowany na 4 urządzeniach Makerbot. Łączny czas realizacji to ponad 320 godzin. Po wydruku elementy zostały sklejone, części wyszpachlowane oraz pomalowane farbą strukturalną. Element wewnętrzny, przezroczysty okrąg, wycięty został na laserze z przezroczystej pleksi.

Zastosowane materiały

PLA

Drukowane na drukarkach 3D:CHCESZ SKORZYSTAĆ NASZYCH USŁUG: DRUKOWANIA, SKANOWANIA CZY PROJEKTOWANIA 3D?


ZRÓB TO W 3 PROSTYCH KROKACH.

  1. WYPEŁNIJ ZNAJDUJĄCY SIĘ OBOK FORMULARZ. OPISZ, CZEGO PO NASZEJ USŁUDZE OCZEKUJESZ.
  2. DOŁĄCZ PLIK DO DRUKU LUB DOKUMENTACJĘ CZY ZDJĘCIE NA POTRZEBY PROJEKTU CZY SKANOWANIA
  3. JAK TYLKO OTRZYMASZ WYCENĘ ORAZ TERMIN REALIZACJI NA PODANEGO E-MAILA, WYSTARCZY ODESŁAĆ DO NAS AKCEPTACJĘ.


  4. JEŻELI ZAINTERESOWANY JESTEŚ DRUKARKĄ ALBO SKANEREM, TO NAPISZ NAM O TYM W UWAGACH, A SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ CELEM PRZEDSTAWIENIA OFERTY


JESTEM ZAINTERESOWANY:

0 MB / 20 MB

* wymagane pola