Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

MECHANIKA 3D

Odlewnictwo 3D

Zastosowania w obszarze mechaniki oraz serwisu są wielorakie.

Obecnie wiele firm eksperymentuje bądź świadomie wykorzystuje technologie druku 3D w produkcji bądź znajduje zastosowanie w działach serwisowych. Badania nad zastąpieniem technologii obróbki skrawaniem technologiami przyrostowymi oraz tańszymi materiałami powodują, że coraz częściej znajdują zastosowanie.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

JAK ZASTĄPIĆ METAL?

Dla jednego z naszych Klientów realizowaliśmy wydruki, które w docelowym przeznaczeniu miały zastąpić używane elementy metalowe. Właściwe dobranie wypełnienia, pozwoliło w krytycznych miejscach na relatywnie niewielkiej powierzchni przenosić nacisk ponad 500 kg, co z powodzeniem pozwoliło na zastąpienie używanych elementów metalowych. Druk 3D w tym przypadku pozwala przynieść policzalne korzyści, gdyż każda zmiana technologii montażu, np. końcówek dla uchwytów, to oszczędność wykonania całego elementu na urządzeniach CNC. W tym przypadku użyta technologia przyrostowa pozwala na duże oszczędności.

Zastosowane materiały

FDM

Drukowane na drukarkach 3D:

Zębatka

Zastosowanie serwisowe, wymiana połamanej zębatki, pracującej na łożysku. Realizacja polegała na odtworzeniu zębatki i ponownym umocowaniu łożyska.

Zastosowane materiały

FDM

Drukowane na drukarkach 3D:

Przejściówka do montażu odkurzacza centralnego

Dla potrzeb montażowych do montażu odkurzacza centralnego, została dorobiona przejściówka, łącząca gniazdo z zainstalowaną kilka lat wcześniej rurą dolotową. Na podstawie zdjętych wymiarów, zaprojektowano element łącznika a następnie wydrukowano na drukarce Makerbot Replicator.

Zastosowane materiały

FDM

Drukowane na drukarkach 3D:CHCESZ SKORZYSTAĆ NASZYCH USŁUG: DRUKOWANIA, SKANOWANIA CZY PROJEKTOWANIA 3D?


ZRÓB TO W 3 PROSTYCH KROKACH.

  1. WYPEŁNIJ ZNAJDUJĄCY SIĘ OBOK FORMULARZ. OPISZ, CZEGO PO NASZEJ USŁUDZE OCZEKUJESZ.
  2. DOŁĄCZ PLIK DO DRUKU LUB DOKUMENTACJĘ CZY ZDJĘCIE NA POTRZEBY PROJEKTU CZY SKANOWANIA
  3. JAK TYLKO OTRZYMASZ WYCENĘ ORAZ TERMIN REALIZACJI NA PODANEGO E-MAILA, WYSTARCZY ODESŁAĆ DO NAS AKCEPTACJĘ.


  4. JEŻELI ZAINTERESOWANY JESTEŚ DRUKARKĄ ALBO SKANEREM, TO NAPISZ NAM O TYM W UWAGACH, A SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ CELEM PRZEDSTAWIENIA OFERTY


JESTEM ZAINTERESOWANY:

0 MB / 20 MB

* wymagane pola