Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

ODLEWNICTWO 3D

Odlewnictwo 3D

Technologie przyrostowe ułatwiają realizacje odlewów w bardzo wielu zastosowaniach i branżach.

Jednym z przykładów jest jubilerstwo, gdzie możemy bezpośrednio wydrukowane obiekty z drukarki metodą wypalania na wosk tracony, wykonać metalowe odlewy (SLA). Wydruki wykonane w technologii FDM, również mogą służyć do odlewów w różnych technikach. Poniżej opisaliśmy trzy przykłady takich realizacji.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Matryca do odlewów ceramicznych

Idealne zastosowanie technologii 3D w odlewnictwie są drukowane modele dla odlewników, przy realizacji matryc do odlewów ceramicznych. Przy mniejszych modelach można realizować same matryce bezpośrednio z drukarki 3D. Żeby uzyskać satysfakcjonującą jakość i powierzchnię wydruku, najlepiej bez późniejszej obróbki mechanicznej, realizować druk w technologii SLA z żywic modelowych, pamiętając o dodaniu niezbędnego zapasu na skurcz przy odlewach.

Zastosowane materiały

SLA

Drukowane na drukarkach 3D:

Szlak Śląskiej Godki

Realizacja figur na podstawie przygotowanych projektów i grafik 3D dla projektu „Szlak Śląskiej Godki” (może link), dla które zrealizowaliśmy pięć figur. Realizowane były dwuetapowo, w pierwszym wariancie, figury były pokrywane przewodzącym prąd grafitem i wydruki zostały poddane galwanizacji i miedziowane. Drugi etap, to wypalenie figur wydrukowanych w technologii FDM z materiału PLA.

Dalsza część procesu odbywała się w pracowni odlewniczej, gdzie stworzono matrycę, a następnie odlano figury z metalu.

Zastosowane materiały

SLA

Drukowane na drukarkach 3D:CHCESZ SKORZYSTAĆ NASZYCH USŁUG: DRUKOWANIA, SKANOWANIA CZY PROJEKTOWANIA 3D?


ZRÓB TO W 3 PROSTYCH KROKACH.

  1. WYPEŁNIJ ZNAJDUJĄCY SIĘ OBOK FORMULARZ. OPISZ, CZEGO PO NASZEJ USŁUDZE OCZEKUJESZ.
  2. DOŁĄCZ PLIK DO DRUKU LUB DOKUMENTACJĘ CZY ZDJĘCIE NA POTRZEBY PROJEKTU CZY SKANOWANIA
  3. JAK TYLKO OTRZYMASZ WYCENĘ ORAZ TERMIN REALIZACJI NA PODANEGO E-MAILA, WYSTARCZY ODESŁAĆ DO NAS AKCEPTACJĘ.


  4. JEŻELI ZAINTERESOWANY JESTEŚ DRUKARKĄ ALBO SKANEREM, TO NAPISZ NAM O TYM W UWAGACH, A SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ CELEM PRZEDSTAWIENIA OFERTY


JESTEM ZAINTERESOWANY:

0 MB / 20 MB

* wymagane pola