Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Rozumiem

ELEKTRONIKA 3D

Odlewnictwo 3D

Chyba największym problemem rozwiązań jednostkowych lub krótko seryjnych, jest problem z doborem obudowy do stworzonych układów elektronicznych.

Wydaje się, że jak nigdzie indziej, technologie addytywne pozwalają rozwiązać te problemy. Wykorzystując stworzone układy, można zrealizować obudowę dostosowaną do nich na wymiar wraz z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych elementów, przycisków, potencjometrów czy wyświetlaczy. Można uwzględnić wszelkie gniazda montażowe oraz uszczelnienie całości. Obudowy mogą kryć układy, elementy pomiarowe czy posiadać inne zastosowanie.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Obudowa do robota przemysłowego

Chyba największym problemem rozwiązań jednostkowych lub krótko seryjnych, jest problem z doborem obudowy do stworzonych układów elektronicznych. Wydaje się, że jak nigdzie indziej, technologie addytywne pozwalają rozwiązać te problemy. Wykorzystując stworzone układy, można zrealizować obudowę dostosowaną do nich na wymiar wraz z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych elementów, przycisków, potencjometrów czy wyświetlaczy. Można uwzględnić wszelkie gniazda montażowe oraz uszczelnienie całości.

Obudowy mogą kryć układy, elementy pomiarowe czy posiadać inne zastosowanie.

Zastosowane materiały

FDM

Drukowane na drukarkach 3D:

Licznik wody

Na podstawie otrzymanych materiałów, były to liczniki wody wraz z elektroniką, która służy do odczytu zużycia wody, została opracowana seria obudów mieszcząca elektronikę wraz z wyprowadzeniami i miejscem na zalanie elektroniki silikonem. Prace wymagały prac inżynieryjnych, dopasowania i umiejscowienia czujników, a następnie odpowiedniego zamocowania obudowy na liczniku. Przygotowaliśmy kilka różnych obudów dostosowanych do różnych liczników.

Zastosowane materiały

FDM

Drukowane na drukarkach 3D:

Elektroniczna perkusja

Elektroniczne instrumenty muzyczne mogą być również drukowane!
Realizowane były takie elementy perkusji jak: 3 tomy (6, 8, 10 cali) oraz werbla (12 cali). Dzięki zastosowaniu druku 3D koszty perkusji zostały zredukowane 10-krotnie. Wydrukowane części nie wpłynęły na jakość przbmienia, które jest generowane w specjalnym module. W celu realizacji wykorzystano technologię FDM, a następnie poddane postprocessingowi, który obejmował szpachnlowanie, szlifowanie oraz wielokrotne malowanie.

Zastosowane materiały

FDM

Drukowane na drukarkach 3D:CHCESZ SKORZYSTAĆ NASZYCH USŁUG: DRUKOWANIA, SKANOWANIA CZY PROJEKTOWANIA 3D?


ZRÓB TO W 3 PROSTYCH KROKACH.

  1. WYPEŁNIJ ZNAJDUJĄCY SIĘ OBOK FORMULARZ. OPISZ, CZEGO PO NASZEJ USŁUDZE OCZEKUJESZ.
  2. DOŁĄCZ PLIK DO DRUKU LUB DOKUMENTACJĘ CZY ZDJĘCIE NA POTRZEBY PROJEKTU CZY SKANOWANIA
  3. JAK TYLKO OTRZYMASZ WYCENĘ ORAZ TERMIN REALIZACJI NA PODANEGO E-MAILA, WYSTARCZY ODESŁAĆ DO NAS AKCEPTACJĘ.


  4. JEŻELI ZAINTERESOWANY JESTEŚ DRUKARKĄ ALBO SKANEREM, TO NAPISZ NAM O TYM W UWAGACH, A SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ CELEM PRZEDSTAWIENIA OFERTY


JESTEM ZAINTERESOWANY:

0 MB / 20 MB

* wymagane pola